Догляд за витяжкою на кухні — обов'язкова умова для нормального функціонування обладнання. Встановити техніку — пів справи, адже жир, кіптява й випаровування безжально атакують її день у день. Без належного догляду навіть найпотужніший агрегат може втратити свою ефективність, перетворюючись із вартового чистого повітря на звичайний аксесуар. Кожен прилад має свої слабкі місця, й витяжка не виняток. Вона створена служити роками, але потребує регулярного очищення, щоб залишатися у формі. Головне — не нашкодити. Адже неправильний догляд може знизити її продуктивність, зіпсувати покриття чи навіть пошкодити механізм.
Разом із фахівцями MINOLA ми зібрали дієві поради щодо вибору безпечних засобів чищення, як почистити витяжку від жиру та як помити фільтри від витяжки, що не лише збереже зовнішній вигляд обладнання, а й продовжить його службу.
Які методи та засоби використовувати для очищення кухонної витяжки Minola?
Періодичне очищення кухонної витяжки необхідне для того, щоб системи всмоктування працювали якнайкраще: скупчення жиру, пилу або накипу в каналах витяжки різко знижують фільтрувальну та всмоктувальну здатність системи. Повітря стане важчим, запахи — стійкішими, а ефективність приладу — примарною. Регулярне очищення — це турбота про блискучий корпус та приховані механізми, які день у день беруть на себе головний удар. І пам’ятайте: перед тим як мити кухонну витяжку, обов’язково вимкніть пристрій з розетки. Навіть найнадійніша техніка не любить зустрічей із вологою ганчіркою під час роботи.
Свіжий наліт — легка перешкода, яку можна здолати навіть підручними засобами. Але якщо дати йому шанс укорінитися, доведеться йти у наступ важчою артилерією. Деякі замислюються над питанням, чому гуде витяжка? Вірогідно тому, що вона забилась жиром. Отже, як помити витяжку та повернути їй сяйво:
- Засіб для миття посуду — класика жанру. Перше, що спадає на думку — улюблений мийний засіб. Він так само вправно бореться з жиром на фільтрах, як й на тарілках. Просто замочіть решітку у розчині в посудині. Але якщо вона алюмінієва — довго не затягуйте. Метал не любить довгих водних процедур. Після миття слідує ретельне висушування.
- Сода в поєднанні з мийним засобом не залишить шансів жиру. Щоб підсилити ефект, додайте у мильний розчин третину склянки соди. У гарячій воді суміш творить дива. Помістіть решітку в ємність, залийте розчином, додайте окріп, зачекайте 15 хвилин. А далі — щітка з легким рухом руки. Тепер не будете гадати й думати, чому шумить витяжка через засмічення. Не забувайте: алюміній може потьмяніти, тому не замочуйте його надовго.
- Посудомийна машина — автоматичний порятунок. Найменш трудомісткий варіант — просто довірити фільтр посудомийці. Але спочатку почитайте в інструкції, як розібрати витяжку та витягнути фільтр. Однак варіант миття фільтра в посудомийці працює тільки для легких забруднень. Алюміній краще туди не класти: реакція з мийними засобами та водою зіпсує його вигляд.
- Лимонна кислота — чудовий розчинник жиру. Половинками лимона натираємо решітку або розводимо 3 ложки лимонної кислоти в літрі води й обробляємо поверхню. Час дії — від 20 хв до години, залежно від масштабу проблеми.
- 9% оцет — чудовий жиророзчинник. Просто залийте ним деко, занурте фільтр, зачекайте 10-15 хвилин. Якщо забруднення серйозне, доведеться застосувати 70%-у оцтову кислоту, але працювати з нею слід обережно.
- Нашатирний спирт — потужний метод. Якщо нічого не допомагає, настав час дістати «важку артилерію». Розведіть 100 мл нашатирю в 3 л води, залиште решітку в розчині на кілька годин. Якщо терміново потрібен результат, можна нанести нерозбавлений нашатир прямо на жир. Увага: працюйте в рукавичках та в масці, провітрюйте приміщення, щоб уникнути запаморочення.
Професійна хімія для витяжок — безжальна у війні з жиром. Спеціально розроблені засоби миттєво розчиняють липку масу, що осідає на поверхнях, притягує пил тощо. Але є нюанс: ця хімія дуже агресивна, тому перед тим, як відмити дуже жирну витяжку професійною хімією, надіньте рукавички та респіратор. А що робити з неприємним запахом, який може залишитися після чищення? Використайте лимонний сік або лимонну кислоту. Вони не тільки позбавлять простір від жирного шлейфу, а й нададуть приємної цитрусової свіжості. Якщо хочеться аромату чистоти вибирайте побутову хімію із запахом морського бризу, лаванди чи зеленого яблука. Ваша техніка заслуговує не тільки на бездоганну чистоту, а й на приємний аромат.
Як часто потрібно мити витяжку Minola та оновлювати фільтри?
Займатися чищенням витяжки та очищати її робочу поверхню необхідно в міру забруднення, але хоча б один раз на місяць. Як перевірити витяжку на забруднення? Огляньте її зовні або розберіть фільтр. Якщо плита або варильна поверхня працює постійно, а аромати страв змінюють один одного без перепочинку — беріться за губку кожні два тижні. Якщо ви зайнята людина та готуєте рідко можна чистити раз на два-три місяці. Що накопичується? Все, що підступно осідає на повітрозабірниках: жир, пил, кіптява — суміш, яку легше видаляти одразу, ніж боротися з нею пізніше. Простий алгоритм, як видалити жир з витяжки: волога губка + мийний засіб = чиста поверхня. Закріплюємо результат сухим рушником і витяжка знову готова до роботи.
А тепер безпосередньо про фільтри — саме вони беруть удар на себе:
- Вугільні — абсорбують запахи, рідкі та тверді частинки. Але є нюанс: мити їх не можна, потребують періодичної заміни.
- Жирові — ловлять краплі жиру, а тому потребують регулярного догляду. Виготовляються з акрилу, сталі або алюмінієвого сплаву.
Як часто потрібно доглядати за фільтрами — все залежить від матеріалу:
- Сталеві жировловлювачі не потребують заміни, лише регулярного миття. Раз на 1-2 місяці – і вони знову готові до бою. Як помити фільтри від витяжки такого типу — вручну або в посудомийці без проблем.
- Алюмінієві — трохи примхливі. Висока температура для них ризикована. Гаряча вода зробить їх тьмяними, тому обережно з термічними експериментами.
- Акрилові фільтри — майже одноразові. Служать місяць, після чого їх краще замінити на нові. Випрати немає сенсу, оскільки вони втратять ефективність, а жир просто пролетить наскрізь.
- Вугільні — довготривалі, але не вічні. Їхня робота — поглинати запахи та часточки жиру. Термін їх служби — від 3 до 6 місяців, залежно від інтенсивності готування. Якщо нехтувати їх заміною, витяжка повністю заб’ється жиром, потім не дивуйтесь, чому капає з витяжки. Встановлюються вугільні фільтри лише у витяжках, що працюють у режимі рециркуляції. Якщо ж у вас система відведення, вугільний фільтр — зайвий, адже повітря і так йде назовні через вентиляцію.
Де можна придбати надійну витяжку?
Ваша кухня заслуговує на досконалість, і MINOLA готова її забезпечити. Купити надійну витяжку за приємною ціною можете в нашому каталозі. В асортименті — витяжки, що поєднують стиль, потужність, бездоганну продуктивність, очищаючи повітря швидко й ефективно. Бажаєте взнати, скільки коштує витяжка вибраної моделі — зверніться до наших менеджерів. Замовляйте кухонні витяжки з доставкою по всій Україні та насолоджуйтесь ідеальним поєднанням технологій і комфорту.
Написати коментар